امروز چهارشنبه 17 خرداد 1402 geophysics21.cloob24.com
0

اگر می‌خواهید یک ژئوفیزیکدان شوید، ابتدا لازم است که تعیین کنید آیا این مسیر تخصصی برای شما مناسب است یا خیر؟! اگر توضیحات زیر به مذاق شما خوش آمد، احتمالاً شرایط ژئوفیزیکدان شدن را خواهید داشت.

کسانی که ژئوفیزیکدان می‌شوند، علاقه شدیدی به مطالعه ساختار و ترکیب زمین دارند. همچنین آن‌ها در  زمینه علوم، ریاضیات و  آموزش پیشرفته فیزیک و زمین‌شناسی با استعداد هستند. برای ژئوفیزیکدان شدن، لازم است که با کار کردن در درون شرکت یا خارج از آن مانند مکان‌هایی دور افتاده مشکلی نداشته باشید.

در زیر خلاصه‌ای از هر آنچه که شما برای شروع ژئوفیزیکدان شدن نیاز دارید، آورده شده است.

آموزش مورد نیاز برای ژئوفیزیکدان شدن

برای ژئوفیزیکدان شدن، نیاز دارید که پایه خود را در زمین‌شناسی، فیزیک و ریاضیات تقویت کنید. همچنین داشتن مهارت‌هایی در تحقیق و مهارت‌های کارکردن با انواع برنامه‌های کامپیوتری همچون برنامه‌های نقشه‌کشی و جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها حائز اهمیت می‌باشد.

برای دستیابی به چنین پایه علمی و مجموعه مهارتی، لازم است که دوره کارشناسی خود را در رشته‌های علوم پایه به همراه یادگیری برنامه‌های ژئوفیزیکی، علوم زمین یا ترکیبی از زمین‌شناسی و فیزیک دنبال کنید. گذراندن دوران کارشناسی در یکی از زمینه‌های فوق، مجوز ورود شما به مشاغل ژئوفیزیک همچون دستیار محقق خواهد بود.

اگر می‌خواهید ژئوفیزیکدانی شوید که به عنوان مشاور یا محقق کار حرفه‌ای خود را انجام می‌دهد، ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر یک از رشته‌های مذبور یا رشته‌های نزدیکتر (گرایش‌های ژئوفیزیک)امری ضروری است. در نهایت برای این که به عنوان محقق ارشد و مدرس دانشگاه مشغول به کار شوید، باید به مطالعه ژئوفیزیک در مقطع دکتری بپردازید.

توضیح شغلی

ژئوفیزیکدانان مسئول مطالعه ساختار، ترکیب و رفتار زمین با استفاده از انواع روش‌ها و تجهیزات هستند. مطالعه ساختار و ترکیب زمین، مشمول مطالعه اقیانوس‌ها، رشته‌های گرانی‌سنجی، مغناطیسی و الکتریکی می‌باشد.

برخی از ژئوفیزیکدانان به سختی درگیر تحقیق هستند در حالی‌ که ممکن است سایرین، دانش ژئوفیزیکی خود را بر روی اهداف دیگر همچون ارزیابی خواص زمین برای مخاطرات طبیعی، ارزیابی مناطق برای تعیین مکان‌ منابع آب‌های زیرزمینی، تعیین مکان گسل‌های زمین‌شناسی یا اکتشاف معادنی همچون نفت، آهن و مس متمرکز کنند.

اقداماتی که توسط ژئوفیزیکدانان صورت می‌گیرد

  • جمع‌آوری، دستیابی و تفسیر داده‌ها
  • تشخیص مناطق مستعد برای پیمایش و تعیین روش‌های پیمایش مناسب
  • تخمین هزینه‌های عملیات
  • طراحی آرایش مورد نیاز برای ورود و پیمایش یک منطقه
  • زیر نظر گرفتن فعالیت کارکنان حین عملیات میدانی
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه